Posted On 11/07/2010 By In Indy News

The Lucha Report For November 3

RESULTS

AAA 11/1 – Six Flags over Mexico (working under Parejas Increibles rules)
1. Lucha Libre Premier Championship Tournament: Jack Evans & Chessman beat Silver Kain & Pimpinela Escarlata
2. Lucha Libre Premier Championship Tournament: Cibernetico & Hernandez defeated La Parka Jr. & Psycho Clown
3. Lucha Libre Premier Championship Tournament: El Mesias & Electroshock beat Extreme Tiger & L.A. Par-K
4. Lucha Libre Premier Championship Tournament: Dr. Wagner Jr. & Zorro defeated Elegido & Alan Stone

EMLL 11/1 – Arena Puebla
1. Ares & Centauro de Fuego beat Blue Center & King Jaguar
2. El Bronco/Kid Tiger/Puma King defeated Guerrero Maya Jr./Horus/Tigre Blanco
3. Angel de Oro/Leono/Sensei beat Demus 3:16/Dr. X/Nitro
4. Misterioso II/Polvora/Sangre Azteca defeated Maximo/Metro/Stuka Jr. then challenged them to a shot at their Mexican National Trios Titles afterwards with Mascara Dorada being in Maximo’s spot.
5. Revancha Match: Blue Panther/Mascara Dorada/Mistico beat Felino/Rey Bucanero/Ultimo Guerrero and Bucanero wants a match with Mistico next week.

EMLL 11/2 – Arena Coliseo (Dia de los Muertos)
1. Disturbio & Durango Kid beat Molotov & Tijuana Joe (subbing for Starman)
2. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Loco Max defeated Angel Azteca Jr./Angel de Plata (subbing for Pegasso)/Rey Cometa
3. Delta/Diamante/Fuego beat Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus) by DQ when Virus fouled Fuego.
4. Blue Panther/Hijo del Fantasma/Rotoporky defeated Taichi Ishikari/Negro Casas/Shigeo Okumura
5. CMLL Tag Titles: Dragon Rojo (subbing for Atlantis who was injured Sunday at Arena Coliseo) & Ultimo Guerrero beat Mr. Aguila & Hector Garza to win the titles. The ex-champs were angry after the match saying that they prepared for Atlantis and want a rematch along with a hair/masks match. Garza was also upset that Rafael el Maya was the referee and not Tirantes.

IWRG 10/31 – Arena Naucalpan
1. Centurion beat Keshin Black
2. Brazo Metalico & Dinamic Black defeated Alan Extreme & Nemesis
3. Los Arlequins (Amarillo/Negro/Rojo) beat Bugambilla/Diva Salvaje/Miss Gaviota and the Exoticos demanded a rematch afterwards. After the match there was a tribute to Huracan Ramirez featuring his daughter Karla and her husband Axel (Santo’s grandson), and their son Daniel who was named after his grandfather.
4. Torneo Cibernetico w/Lumberjack rules: Pirata Morgan defeated Hijo del Cien Caras to win although Cien got his shoulder up before the count of 3 just not in the sight of the referee. The Dinamitas were angry after the match and demanded revenge against Pirata. Order of Elimination: Freelance/AK-47/Black Terry/Magia Negra/Hijo del Anibal/Fierro/Gran Markus Jr./Cerebro Negro/Tony Rivera/Comando Negro/El Pollo/El Brazo/Hijo del Diablo/Mascara Ano Dos Mil Jr./Chico Che/Dr. Cerebro/911/Veneno/Pirata Morgan

UPCOMING SHOWS

ASTENCIA ASESORIA y ADMINISTRACION

11/7 – Centro de Convenciones de Tlanepantla (TV taping)
1. Mascarita Divina & Octagoncito vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
2. Fabi y Mari Apache vs. Io & Mio Shirai
3. Aero Star/Jack Evans/Extreme Tiger vs. Billy Boy/Chris Stone/Decnis
4. La Hermandad 187 (Joe Lider y Nicho el Millionario)/Ozz vs. Mexico’s Most Wanted (Damian 666 & Halloween) & X
5. Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Chessman/Hernandez/Zorro

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

11/13 – Arena Lopez Mateos
1. Chica Tormenta/Ludark Shaitan/Sexy Lady vs. X
2. Tacubo & Zumbi vs. Bestia 666 & Dinamic Black
3. Paranoico & X vs. Sick Boy & X
4. Dance Boy & Violento Jack vs. Murder Angel & X
5. Aero Boy/Crazy Boy/Joe Lider vs. Damian 666/Kaientai/Lord Byron

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

11/5 – Arena Mexico
1. Metalico & Trueno vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Astral/Bam Bam/Electrico vs. Nitrito/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
3. Lightning Match: Angel de Oro vs. Euforia
4. Metro/Stuka Jr./Valiente vs. Felino/Misterioso II/Vangelis
5. Torneo Cibernetico – Participants: Mascara Dorada/Shocker/Averno/Negro Casas/Rey Bucanero vs. Mr. Aguila/Charly Manson/Hector Garza/Olimpico/Psicosis
6. La Mascara/Mistico/La Sombra vs. Los Guerreros del Atlantida (Atlantis/Dragon Rojo/Ultimo Guerrero)

11/7 – Arena Coliseo
1. Astro Boy & Tony Rivera vs. Apolo Estrada Jr. & Zayco
2. Dalis la Caribena/Lluvia/Marcela vs. Amapola/Princesa Blanca/Princesa Sugei
3. Angel Azteca Jr./Angel de Plata/Fabian el Gitano vs. Euforia/Nosferatu/Polvora
4. Hijo del Fantasma/Rush/Sagrado vs. Taichi Ishikari/Mephisto/Nobuo Yoshihashi
5. Rotoporky/Maximo/Shocker vs. Hector Garza/Negro Casas/Volador Jr.

11/7 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. Astaroth vs. Metalik
2. Leo & Samurai vs. Evola & Malefico
3. Mini Fantasy/Shockercito/Ultimo Dragoncito vs. Pequeno Olimpico/Pierrothito/X
4. Delta/Diamante/Valiente vs. Arkangel de la Muerte/Hooligan/Virus
5. La Mascara/Mistico/Toscano vs. Atlantis/Rey Bucanero/Ultimo Guerrero

INDEPENDENT

11/6 – Auditorio Municipal de Huichapan
1. ?
2. Cinthia Moreno & Pasion Kristal vs. La Hechicera & Nygma
3. Mini Charly Manson & Octagoncito vs. Mini Chessman & Mini Psicosis
4. Aero Star/Argenis/Super Fly vs. Billy Boy/Decnis/Tigre Cota
5. Octagon & La Parka Jr. vs. Chessman & Electroshock

11/9 – Arena Queretaro
1. Rey Aztlan vs. Vidente
2. Alex Guajardo & Ursus vs. Rostro Maligno & Zarpa de Tigre Jr.
3. Shockercito & Ultimo Dragoncito vs. Nitrito & Pierrothito
4. Angel de Oro/Hijo del Fantasma/Valiente vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)
5. Blue Panther & Maximo vs. Ultimo Guerrero & Volador Jr.

11/14 – Arena Coliseo de San Luis Potosi
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mari Apache & Yuriko vs. Tigre Cota & Cinthia Moreno
5. Aero Star & Elegido vs. Monster Clown & Zorro

11/20 – Palenque de la Feria de Tapachula
1. ?
2. ??
3. ???
4. Aero Star/Fabi Apache/Octagoncito vs. Billy Boy/Sexy Star/Mini Histeria
5. El Mesias & La Parka Jr. vs. Electroshock & Silver Kain

11/21 – Auditorio Municipal de San Tomas Chiconautla
1. ?
2. ??
3. ???
4. Espiritu/Ozz/X vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Crazy Boy & La Parka Jr. vs. Silver Kain & Ultimo Gladiador

11/26 – Polideportivo de la Universidad de Puebla
1. ?
2. ??
3. Cinthia Moreno/Mascarita Sagrada/Pimpinela Escarlata vs. El Brazo/Sexy Star/Mini Abismo Negro
4. La Fuerza Aerea (Aero Star/Laredo Kid/Super Fly) vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)
5. Octagon/La Parka Jr./Tinieblas Jr. vs. Chessman/Hernandez/Zorro

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

11/4 – Arena Naucalpan
1. Tonatiuh vs. Keshin Black
2. Dinamic Black & Freelance vs. Hammer & Magia Negra
3. Bugambilla/Miss Gaviota/Pimpinela Escarlata vs. Avisman/Guerrero Negro/Hijo del Diablo
4. Extreme Steel Cage Match: Cerebro Negro & Dr. Cerebro vs. Crazy Boy & Joe Lider
5. El Castillo del Terror – Participants: AK-47/Alan Extreme/Arlequin Negro/Carta Brava Jr./Centauro/Cerebro Negro/Hijo del Anibal/Hijo del Cien Caras/Hijo del Pirata Morgan/Mascara Ano Dos Mil Jr./911/Trauma I

11/7 – Arena Naucalpan
1. Guizmo & Super Halcon Jr. vs. Epidemia & Keshin Black
2. Dinamic Black & Eragon vs. Los Gemelos Fantasticos I y II
3. El Angel/Chico Che/Freelance vs. Comando Negro/Guerrero Negro/Magia Negra
4. Hijo del Cien Caras & Mascara Ano Dos Mil Jr. vs. Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan
5. Gran Markus Jr./Hijo del Anibal/Veneno vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

KING BULLS WRESTLING

11/13 – Auditorio Municipal de Tampico
1. ?
2. ??
3. ???
4. Steel Cage Match where the loser must be shaved or unmasked – Participants: Arsenal/Infierno/Lumino/Oro Negro/Okusuno/Sadico/Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Fantasma de la Opera/Mascara Ano Dos Mil Jr./911/Trauma I
5. Elegido/El Mesias/Relampago vs. Extreme Tiger/Hernandez/Zorro

WAGNERMANIA

11/14 – Plaza de Toros Monumental de Torreon
1. ?
2. ??
3. Fabi Apache & Mascarita Divina vs. Sexy Star & Mascarita de la Muerte
4. Crazy Boy/Joe Lider/X vs. Monster Clown/Psycho Clown/Ultimo Gladiador
5. Dr. Wagner Jr. & La Parka Jr. vs. Cibernetico & Silver Kain

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

PERROS DEL MAL

11/6 – Auditorio Municipal de Tijuana
1. Miss Jackie & NY Knockout Nikki vs. Jennifer Blake & Christina von Eerie
2. Jack Evans & Extreme Tiger vs. Bestia 666 & X-Fly
3. Konnan/Mexico’s Most Wanted (Damian 666 & Halloween) vs. Super Crazy/World’s Greatest Tag Team (Charlie Haas & Shelton Benjamin)
4. Booker T/Dr. Wagner Jr./El Mesias vs. Perro Aguayo/Big Daddy V/Hernandez

Tags : , , ,